Światowa premiera całkowicie nowej Kia Rio podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.


Całkowicie nowa Kia Rio będzie miała swoją światową premierę już 29 września, podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Paryżu. Koreański producent uchylił dziś rąbka tajemnicy i zaprezentował pierwsze wizualizacje czwartej generacji Rio.

 

Rio jest globalnie najlepiej sprzedającym się modelem koreańskiego producenta. W roku 2015 do klientów na całym świecie trafiło ponad 473 000 egzemplarzy tego modelu. W Polsce Kia Rio zajmuje doskonałe 3 miejsce i z wynikiem 3 377 sprzedanych egzemplarzy w minionym roku stanęła na podium obok cee’da i bestsellera nad Wisłą – Sportage.

 

Za bardzo nowoczesny design nadwozia i wnętrza nowego Rio odpowiadają inżynierowie z ośrodków projektowych Kia mieszczących się w Niemczech, Kalifornii i Korei. Samochód łączy funkcjonalność i proporcje z elegancką, aerodynamiczną sylwetką nadwozia. W nowym modelu koreańskiego producenta, podobnie jak i w przypadku Niro, rzuca się w oczy najnowsza ewolucja elementów stylistycznych, do których zaliczają się osłona chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa, pionowy słupek C i szereg innych elementów typowych dla modeli Kia. Większy niż u poprzednika rozstaw osi sprawia, że wnętrze Rio czwartej generacji jest jeszcze bardziej przestronne niż dotychczas. Rozbudowany system multimedialny zaś, będzie z pewnością wyróżniał ten samochód w jego segmencie.

 

Produkcja czwartej generacji Rio rozpocznie się pod koniec 2016 roku a pierwsze egzemplarze trafią do Polski pod koniec pierwszego kwartału 2017.

 

Konferencja prasowa Kia podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu odbędzie się 29 września o godz.14.45 w hali nr 3.

Allegro
Nasze aukcje na Allegro