Soul po faceliftingu z licznymi zmianami i oferowany w najsilniejszej wersji 1.6 T-GDI


  • Odnowiony Soul może być napędzany silnikiem 1.6 T-GDI o mocy 204 KM
  • Najmocniejszy silnik w gamie Soula jest dostępny w połączeniu z szybką,
    7-biegową przekładnią o dwóch sprzęgłach
  • Design najmocniejszej wersji Soula zdradza znakomite osiągi auta
  • Soula po faceliftingu wyróżniają nowe kolory nadwozia i nowe obręcze kół z lekkich stopów
  • Nowe systemy – bezpieczeństwa i multimedialne z Android Auto ™ i Apple CarPlay™
  • Soul po faceliftingu i Soul 1.6 T-GDI w sprzedaży w pierwszym kwartale 2017 roku

 

Kia ujawniła szczegóły dotyczące faceliftingu kompaktowego SUV-a o nazwie Soul, którego oferta wzbogaci się o najmocniejszą kiedykolwiek oferowaną odmianę napędzaną silnikiem
1.6 T-GDI o mocy aż 204 KM.

 

Soul nie tylko zmienił się z wyglądu na zewnątrz i wewnątrz, ale od teraz będzie oferował również najnowsze systemy z dziedziny bezpieczeństwa i multimedialne. Soul po faceliftingu i Soul 1.6 T-GDI będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale 2017 roku. Auto zostanie zaprezentowane podczas zbliżającego się Paris Motor Show (Mondial de l’Automobile).

 

Soul jakiego nie było – z turbodoładowanym silnikiem 1.6 T-GDI o mocy aż 204 KM

Do tej pory turbodoładowana jednostka napędowa o pojemności 1,6 l z bezpośrednim wtryskiem benzyny była oferowana do modeli spod znaku GT – cee’da i pro_cee’da. Soul z tym silnikiem będzie najmocniejszym, którego Kia kiedykolwiek oferowała. Kompaktowy SUV napędzany 204-konnym silnikiem przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 200 km/h. Emisja CO2 Kia Soul w tej wersji silnikowej wynosi 156 g/km, a średnie zużycia paliwa – 6,9 l/100 km.

 

Moment obrotowy jest przekazywany na przednie koła za pośrednictwem zaawansowanej konstrukcyjnie 7-biegowej przekładni o dwóch sprzęgłach (7DCT), która gwarantuje błyskawiczne zmiany biegów i dynamiczną jazdę niezależnie od prędkości. Selector Mode – czyli przełącznik wyboru trybu jazdy, oferowany we wszystkich wersjach wyposażonych w przekładnię 7DCT – pozwala kierowcy przełączać się między trybami Normal, Eco i Sport. W każdym z trybów inaczej zestrojono charakterystykę wspomagania układu kierowniczego – od lżej działającego układu kierowniczego w trybie Eco po słabsze wspomaganie w trybie Sport.

 

Soul 1.6 T-GDI różni się z wyglądu od pozostałych wersji. Agresywniej stylizowany przedni zderzak i większy wlot powietrza na chłodnicę oraz podwójna końcówka układu wydechowego, a także 18-calowe, 10-ramienne obręcze kół z lekkich stopów natychmiast zdradzają, że pod pokrywą jego silnika znajduje się jednostka napędowa o nieprzeciętnej mocy. 204-konny Soul ma oznaczenie T-GDI na pokrywie bagażnika i czerwono logo z nazwą modelu. Sportowy charakter auta podkreślają czerwony pasek na przednim zderzaku i nakładki na progach.

 

Wnętrze Soula 1.6 T-GDI także różni się od kabin pozostałych wersji. Już na pierwszy rzut oka widać charakterystyczną kolorystykę wnętrza, z czarną materiałowo-skórzaną tapicerką o kontrastowym, pomarańczowym szwie. Pozostałe detale zarezerwowane dla wersji T-GDI to spłaszczona u dołu kierownica i pomarańczowe akcenty w kabinie (np. metalowa końcówka dźwigni zmiany biegów).

 

Soul 1.6 T-GDI jest dostępny z większymi hamulcami niż standardowo, oferowanymi jako wyposażenie dodatkowe. Seryjnie montowane wentylowane przednie tarcze hamulcowe mają średnicę 300 mm, opcjonalne są o 20 mm większe. Średnica litych tarcz hamulcowych z tyłu pozostaje bez zmian i wynosi 262 mm. Większe i wydajniejsze hamulce oferowane za dopłatą pozwalają skrócić drogę hamowania ze 100 km/h do zatrzymania z 35,5 m do 35,3 m. Większe hamulce Soula Turbo są bardziej odporne na przegrzanie niż seryjne i gwarantują stałą skuteczność niezależnie od liczby hamowań.

 

Stylistyczne i technologiczne zmiany w Kia Soul

Aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność kompaktowego SUV-a wśród nabywców, w ramach faceliftingu zmieniono w nim wiele detali.

 

Do najbardziej widocznych zmian należą nowy kształt przedniego i tylnego zderzaka, którym dodano chromowaną listwę, opcjonalne reflektory ksenonowe ze światłami LED do jazdy dziennej, wlot powietrza w kształcie tygrysiego nosa wzorowany na najnowszych modelach marki Kia. Z tyłu uwagę zwracają na nowo zaprojektowane światła, które są lepiej widoczne dla nadjeżdżających samochodów. Do odnowionego Soula Kia oferuje trzy nowe metalizowane lakiery (błękitny, brązowy i pomarańczowy) kontrastujące z dachem w kolorze białym oraz z bocznymi lusterkami w kolorze niebieskim lub brązowym. Do wyboru są również nowe, 10-ramienne, 16- lub 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów.

 

Wnętrze Soula po faceliftingu wyróżnia się nowymi wzorami tapicerki, która może być jedno- lub dwukolorowa (czarna, czarno-szara, czarno-brązowa). Wystrój wnętrza został wzbogacony o elementy w kolorze metalicznym lub czarnym, lakierowane na wysoki połysk. Ponadto, do wyboru jest opcjonalna tapicerka z dodatkiem elementów w kolorze pomarańczowym – pomarańczowo-szara, z szarymi szwami i pomarańczowymi pasemkami w kabinie.

 

 

Dzięki nowym systemom multimedialnym – wyposażonym w ekran dotykowy o przekątnej 5, 7 lub 8 cali – odnowiony Soul zapewnia użytkownikom łączność ze światem zewnętrznym za pośrednictwem aplikacji Apple CarPlay™ (dla urządzeń iPhone 5 i nowszych) oraz Android Auto™ (dla smartfonów z systemem Android 5.0 Lollipop i nowszych), które umożliwiają integrację smartfona z multimediami w samochodzie. Nowe systemy z kolorowym ekranem przekazują obraz z kamery cofania. Dla jeszcze większej wygody pasażerów w tylnej części kabiny dodano port USB. Fotel pasażera z przodu jest dostępny z elektryczną regulacją w ośmiu kierunkach. Od teraz do Soula Kia oferuje przednie wycieraczki z czujnikiem deszczu. W autach wyposażonych w przekładnię 7DCT do standardu należy możliwość wyboru trybu jazdy.

 

Bezpieczeństwo podróżowania i komfort użytkowania Soula po faceliftingu zwiększają systemy asystujące kierowcy, wśród nich Blind Spot Detection (BSD) z Rear Cross Traffic Alert (RCTA), które do kompaktowego SUV-a są oferowane po raz pierwszy.

 

Kia Soul po faceliftingu i Soul 1.6 T-GDI w sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale 2017

Odnowiona Kia Soul i Soul 1.6 T-GDI będą dostępne w polskiej sieci dealerskiej Kia od pierwszego kwartału 2017, z unikalną 7-letnią gwarancją w standardzie (lub do przebiegu 150.000 km).

Allegro
Nasze aukcje na Allegro