Proceed Concept, Stonic, Picanto X-Line i Sorento GT-Line – cztery premiery Kia podczas IAA 2017


  • Światowa premiera modelu koncepcyjnego Kia Proceed Concept
  • Debiut Kia Stonic – SUV-a kompaktowych rozmiarów oraz Picanto w nowej wersji X-Line o stylistyce crossovera
  • Pierwszy pokaz odświeżonej Kia Sorento, od teraz dostępnej też w wersji GT-Line
  • Poza konkursem – pokaz Kia Stinger tuż przed jej rynkowym debiutem na europejskim rynku

 

Obok samochodu studyjnego o nazwie Proceed Concept, którego nadwozie pokazuje jak mógłby wyglądać hot hatch skonstruowany na bazie cee’da nowej generacji na stoisku Kia debiutują dziś aż trzy nowe modele – zupełnie nowy Stonic oraz Picanto w wersji X-Line i odświeżone Sorento, które teraz dołączy do rodziny modeli Kia o przydomku GT-Line.

 

Światowy debiut Kia Proceed Concept
Auto studyjne zdradza nowy typ nadwozia samochodu marki Kia. Wydłużony hot hatch prezentuje się równie atletycznie jak obecny pro_cee’d, przy czym jeszcze bardziej rzuca się w oczy i jest tak samo funkcjonalny. Zaprojektowany z myślą o kierowcach nowego pokolenia, pokazuje jak mógłby wyglądać model należący do rodziny cee’da następnej generacji.

 

Gregory Guillaume, szef stylistów Kia Motors w Europie, powiedział: „Wielu europejskich kierowców poszukuje alternatywy dla klasycznych mocnych trzydrzwiowych hot hatchy. Tak zrodził się pomysł na nieco inny niż tradycyjny i oczywisty model w rodzinie cee’da. Proceed Concept to projekt bardzo śmiałego samochodu. Auta, które mogłoby być następcą pro_cee’da. Hot hatchem dla kierowców, którym zależy na samochodzie o znakomitych osiągach”.

 

Proceed Concept – niski, smukły i lekki, z przerysowaną linią dachu, o dynamicznych proporcjach i kompaktowych rozmiarach – już na pierwszy rzut oka zdradza swoją zwinność. Sylwetkę samochodu uzupełnia kilka wyrazistych detali. Dynamiczna linia okien podąża za linią dachu aż do końca pokrywy bagażnika, podczas gdy tylny słupek z logo GT i w kształcie uciętej od góry płetwy rekina wizualnie wzmacnia brak słupków B w karoserii. Wypukłe boczne przetłoczenia nadwozia przejaskrawiają smukłą talię auta, a dodatkowe przetłoczenia na tylnych błotnikach nadają tylnej części karoserii umięśnionego charakteru. Sześcioramienne obręcze kół z lekkich stopów mają średnicę 20 cali.

 

 

Premiera Kia Stonic – crossovera o kompaktowych rozmiarach

Nowa Kia Stonic to miejski crossover, przyciągający uwagę wyglądem. Stonic jest bardzo ważnym modelem marki Kia z punktu widzenia wzrostu sprzedaży jej samochodów w Europie. Kompaktowy crossover należy do najszybciej rozwijającego się segmentu aut, których sprzedaż rośnie bardzo szybko. Już teraz sprzedaż samochodów, które zaliczają się segmentu małych crossoverów i SUV-ów, wynosi 1,1 miliona egzemplarzy rocznie, co w Europie stanowi około 7% rynku. Przewiduje się, że do 2020 roku popyt na auta tego typu wzrośnie do ponad 2 milionów sztuk rocznie.

 

Kia Stonic jest samochodem o największej możliwości personalizacji wyglądu w historii marki Kia zarówno z zewnątrz, jak i w kabinie. Auto zostało zaprojektowane z myślą o gustach europejskich odbiorców. Pod względem designu Stonic jest, jak dotychczas, jednym z najodważniejszych aut Kia, które dzięki typowym elementom jest natychmiast rozpoznawalne jako samochód tej marki. Stylistyka Kia Stonic – zaprojektowana w Europie, we współpracy z koreańskim studiem designu Kia – charakteryzuje się podłużnymi liniami i delikatnie rzeźbionymi powierzchniami blachy. Ponieważ możliwość personalizacji wyglądu jest bardzo ważna dla klientów, którzy decydują się na zakup małego crossovera, Stonic może mieć nadwozie malowane w dwóch kolorach. Stonic będzie dostępny w aż 20 dwukolorowych tonacjach barwy nadwozia, z możliwością wyboru pięciu kolorów dachu.

 

Projektując wnętrze nowego crossovera projektanci Kia szczególny nacisk położyli na ergonomię. Zależało im również, aby już od pierwszego spojrzenia na deskę rozdzielczą Stonic prezentował się jako samochód zaawansowany technologiczne. Ponadto, nabywcy będą mogli skorzystać z ogromnej możliwości personalizacji wyglądu wnętrza. Jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie aut w swojej klasie będzie oferowało dostęp do wielu systemów poprawiających bezpieczeństwo, komfort i wygodę.

 

Nowa Kia Stonic pojawi się w Polsce w sprzedaży już na początku października.

 

Dzięki nowemu designowi również nowe Picanto nabiera charakteru crossovera

Nowe Picanto, które debiutowało na początku roku, będzie od teraz dostępne także w nowej wersji wyposażenia – X‑Line. Wersja ta otrzymała charakterystyczną dla aut marki Kia osłonę chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa i bardziej imponujące zderzaki rodem z SUV‑a, z przednią i tylną nakładką zderzaka, które wyglądają jak wykonane z metalu.

 

Picanto ma najbardziej obszerną w swojej klasie kabinę, z największą przestrzenią dla nóg i nad głowami. Bagażnik ma pojemność 255 litrów (VDA) – to więcej niż jakikolwiek inny samochód tej klasy. Tylna kanapa jest dzielona w stosunku 60:40 i można ją złożyć na płasko, powiększając przestrzeń bagażową do 1010 litrów.

 

Podobnie jak wszystkie inne modele, także nowa wersja Picanto będzie sprzedawana w standardzie z gwarancją na 7 lat lub 150 tys. km przebiegu.

 

Picanto X‑Line pojawi się w sprzedaży w Polsce z początkiem 2018 roku.

 

Odświeżona Kia Sorento w wersji europejskiej

Sorento po faceliftingu, 7‑osobowy topowy SUV marki Kia, podczas IAA we Frankfurcie jest szerokiej publiczności prezentowany po raz pierwszy. Auto trafi do sprzedaży w Polsce w I kwartale 2018 roku.

 

Nowa Kia Sorento jest dostępna z najnowszym systemem multimedialnym z ekranem dotykowym o przekątnej 8 cali, nawigacją i z systemem informacyjnym Kia Connected Services firmy TomTom®. Po raz pierwszy Sorento jest oferowane także z najnowszymi zaawansowanymi systemami wspomagania kierowania DRIVE WiSE Advanced Driver Assistance Systems (ADAS). DRIVE WiSE jest odzwierciedleniem filozofii firmy Kia, która pragnie tworzyć inteligentnie bezpieczne pojazdy wykorzystujące technologie aktywnego bezpieczeństwa, których celem jest unikanie lub ograniczanie skutków kolizji.

 

Kia Sorento po faceliftingu oferuje odświeżony wygląd zewnętrzny i nowe wnętrze oraz najnowsze rozwiązania firmy Kia w zakresie bezpieczeństwa i łączności z Internetem. Dostępna jest także nowa wersja wyposażenia – GT Line – oraz nowa wydajna, automatyczna, 8‑stopniowa skrzynia biegów oferowana z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2,2 litra.

 

Kia Stinger w sprzedaży w Polsce na przełomie września i października


Kia Stinger będzie oferowana w jednej z trzech wersji silnikowych: z turbodoładowaną benzynową jednostką napędową o pojemności 2,0 l, z turbodieslem o pojemności 2,2 litra, który – prawdopodobnie – okaże się najpopularniejszą wersją silnikową na rynkach Starego Kontynentu oraz z mocnym 3,3-litrowym silnikiem V6 twin-turbo o mocy 370 KM. Stinger to najmocniejszy samochód produkowany seryjnie w historii marki Kia.

 

Allegro
Nasze aukcje na Allegro