Nagrody iF design 2018 – trzy wyróżnienia dla samochodów marki Kia


  • nagrodę „iF design” otrzymały nowe modele Kia – Stinger, Stonic i Picanto

  • razem z tegorocznymi wyróżnieniami Kia ma na koncie aż 15 nagród „iF design”

  • do prestiżowych nagród za wzornictwo było aż 6.400 chętnych z 54 krajów

 

W tegorocznej edycji konkursu „iF design” Kia Motors zdobyła trzy nagrody, wzmacniając tym samym opinię marki, która tworzy stylowe samochody. Nowa Kia Stinger z nadwoziem w stylu sportowych sedanów, kompaktowy crossover Stonic i miejskie Picanto nagrodzono w kategorii „Product Design”.

2018 rok to drugi rok z rzędu, w którym Kia zdobyła aż trzy nagrody „iF design” i dziewiąty rok pod rząd, w którym koreańska marka otrzymała nagrodę „iF design”. Tegoroczny hat-trick nagród podnosi całkowitą liczbę wyróżnień Kia w konkursie „iF design” do 15.

Kia Stinger

Stinger został zaprojektowany w europejskim centrum projektowym Kia we Frankfurcie nad Menem. Łączy styl klasycznych samochodów gran turismo z przestronnym i przytulnym wnętrzem komfortowych sedanów. Inspiracją dla twórców Stingera był styl grand tourerów z lat 70-tych. To im Kia Stinger zawdzięcza sportowe proporcje tzw. fastbacków i muskularną linię nadwozia z wyraźnym wcięciem w talii. Dzięki temu detalowi każdy kto raz spojrzy na Stingera nie ma wątpliwości, że w tym samochodzie napęd wędruje do tylnych kół.

Kia Stonic

Również w centrum designu we Frankfurcie powstał Stonic – pierwszy crossover marki Kia kompaktowych rozmiarów. Najmniejszy z crossoverów koreańskiej marki oferuje odważny wygląd zewnętrzny w połączeniu z typową dla pojazdów tego typu podwyższoną pozycją za kierownicą i wszechstronnością charakterystyczną dla SUV-ów. Stonic to samochód o największej możliwości personalizacji wyglądu w historii marki Kia. Nabywcy mogą wybierać nie tylko oryginalne kombinacje dwukolorowego nadwozia, ale także kolorowe elementy we wnętrzu.

Kia Picanto

Trzecia generacja najmniejszego modelu marki Kia – Picanto – wprowadza do klasy miejskich aut młodzieńczy i energiczny styl. Podobnie jak w wypadku droższego Stonica również Picanto pozwala nabywcom bawić się personalizacją wyglądu samochodu. Wykonana z materiałów dobrej jakości kabina, która oferuje niemal wszystkie technologiczne nowinki znane z większych i droższych modeli, nie musi być wykończona elementami w wyłącznie czarnym kolorze. Pomimo niewielkich rozmiarów zewnętrznych auta, przemyślane rozplanowanie wnętrza Picanto sprawia, że jest to jeden z najbardziej przestronnych samochodów w swojej klasie.

Nagroda „iF design” 2018: 6.400 zgłoszeń z 54 krajów

Począwszy od pierwszej edycji w 1953 r. nagroda „iF design” szybko stała się jednym z najważniejszych wyróżnień na świecie w zakresie designu. Nagroda ma swoje korzenie w targach „Formgerechte Industrieerzeugnisse” (Dobry design przemysłowy), zainicjowanych przez biuro targów w Hanowerze. Dzisiaj „iF design Award” zalicza się do jednego z największych na świecie konkursów w zakresie designu. W 2018 roku firmy z 54 krajów zgłosiły łącznie 6.402 produkty, które zostały ocenione przez niezależne międzynarodowe jury złożone z 63 ekspertów w dziedzinie projektowania.

Nagrody „iF design” są przyznawane w siedmiu kategoriach: produkt, opakowanie, komunikacja, usługi projektowania/UX, architektura, architektura wnętrz i koncepcja designu. Nowe modele marki Kia zostały uhonorowane w kategorii „Product Design”.

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród „iF design” odbędzie się 9 marca 2018 r. w BMW Welt w Monachium. Niektóre ze zwycięskich produktów pojawią się również na wystawie designu w HafenCity w Hamburgu. Wszystkie nagrodzone produkty można zobaczyć na stronie internetowej iF: www.ifdesign.de, a także w aplikacji „iF design” na smartfony.

Allegro
Nasze aukcje na Allegro