Kia na szczycie rankingu Initial Quality marek motoryzacyjnych wg J.D. Power już drugi rok z rzędu


  • Kia Soul, Forte, Cadenza, Niro i Sorento triumfatorami w swoich kategoriach; Cadenza uznana także za auto o najniższej średniej liczbie problemów technicznych wśród wszystkich modeli klasyfikowanych w tej kategorii.

 

Kontynuując wieloletnią tradycję nagród i wyróżnień w zakresie jakości i niezawodności eksploatacyjnej IQS (badanie satysfakcji konsumenckiej w okresie pierwszych 90 dni użytkowania pojazdu) Kia Motors, drugi już rok z rzędu, zyskała w studium J.D. Power 2017 miano najlepszej marki samochodowej na obszarze USA.

Drogę na szczyt utorowały marce Kia najlepsze w swych segmentach – Kia Soul, Forte, Cadenza oraz Niro i Sorento. Kia Soul zdobyła wyróżnienie IQS już trzeci rok z rzędu, a najnowsze modele Cadenza i Niro ‘poradziły’ sobie śpiewająco już w pierwszym roku modelowym. Warto podkreślić, iż Kia Cadenza uzyskała najwyższą ocenę wśród wszystkich modeli samochodów objętych badaniem IQS. Licząc łącznie z Optimą i Sportage –   każdy z siedmiu modeli Kia klasyfikowanych przez IQS 2017 zajął w swej kategorii pierwsze lub drugie miejsce.

 

„Kiedy Kia wybiła się na czoło całej branży w zeszłorocznym J.D. Power Initial Quality Study, nierzadkie były obawy, czy zdołamy utrzymać się na aż tak wysokiej pozycji. Dzisiaj odpowiedź jest jasna i wyraźna, ponieważ to do Kia należy najwyższa lokata i to już drugi raz z rzędu” – mówi Michael Sprague, dyrektor operacyjny (COO) i wiceprezydent (EVP) Kia Motors America – „Nasze kolejne triumfy w statystykach IQS potwierdzają dobitnie status firmy Kia jako producenta motoryzacyjnego klasy światowej i odzwierciedlają najwyższe standardy według których produkowane są wszystkie nasze modele.”

 

Doroczne studium IQS oparto na odpowiedziach 77.415 osób ankietowanych na temat 243 modeli pojazdów z 26 segmentów rynkowych. Pojazdy te oceniane były pod kątem doświadczeń eksploatacyjnych, jakości działania silnika i przekładni napędowej oraz szerokiej gamy symptomów jakościowych, sygnalizowanych przez poszczególnych właścicieli badanych pojazdów.  

Allegro
Nasze aukcje na Allegro