Kia Sportage nagrodzona za jakość – J.D. Power VDS


  • Kia Sportage sklasyfikowana na pierwszym miejscu J.D. Power Vehicle Dependability Study
  • Ponad 15.000 użytkowników samochodów oceniło 68 modeli i jako zwycięzcę wskazało model Sportage
  • Wyniki opublikowane zostały w lipcowym numerze niemieckiego magazynu motoryzacyjnego AUTO TEST
  • Triumf w ankiecie J.D. Power poprzedzony był bezusterkowym, długodystansowym testem (100 000 km), którego wyniki opublikowane zostały w czerwcowym numerze magazynu Auto Motor und sport.

Zajmując pierwsze miejsce w ankiecie J.D. Power Vehicle Dependability Study 2016, Kia Sportage otrzymuje kolejną nagrodę za jakość wykonania i niezawodność eksploatacyjną. Zwycięstwo Sportage w ankiecie J.D Power VDS jest drugim, dużym sukcesem tego modelu w ciągu zaledwie ostatnich 6 tygodni.

W czerwcowym numerze magazynu Auto Motor und Sport opublikowane zostały wyniki obszernego, bezawaryjnego testu Sportage na dystansie 100 000 km. Koreański model został pierwszym w historii tego wydawnictwa samochodem bez jakiejkolwiek usterki w trakcie prób.

 

W ankiecie J.D. Power Vehicle Dependability Study (badającej jakość w aspekcie długoterminowym), Kia Sportage trzeciej generacji wykazała wyjątkowo niewiele usterek w przyjętej przez tę firmę skali PP100 czyli „problemów na 100 samochodów”. Uzyskany przez Sportage wynik 45 PP100 nie tylko skutkuje zwycięstwem w segmencie

kompaktowych SUVów lecz także pozwala zająć koreańskiemu modelowi pierwsze miejsce, wśród 68 modeli produkowanych przez 24 producentów, w klasyfikacji ogólnej. Co warte podkreślenia Sportage, europejski bestseller Kia, zanotował aż 13-punktową przewagę nad swym najbliższym rywalem.

Kia Sportage nie wykazała słabych stron w żadnej z dyscyplin, a w kategoriach Nadwozie, Wnętrze i Klimatyzacja otrzymała najwyższe notowania spośród wszystkich ocenianych pojazdów. Ankieta Vehicle Dependability Study prowadzona jest corocznie i stanowi największe badanie długoterminowej satysfakcji użytkowników samochodów w Niemczech. Stowarzyszenie J.D. Power przeprowadziło ostatnią ankietę wśród 15.453 kierowców, a wyniki opublikowane zostały w niemieckim magazynie AUTO TEST w wydaniu z 27 lipca br.

 

Ankieta J.D. Power Vehicle Dependability Study 2016

Założona w roku 1968 amerykańska firma J.D. Power zajmuje się globalną informacją marketingową i znana jest w świecie z badań satysfakcji konsumenckiej, które na obszarze Niemiec prowadzi od roku 2002. W ostatniej ankiecie VDS ankietowano on-line ponad 15.000 kierowców, prosząc ich o podanie swoich doświadczeń ze średnio dwuletniej eksploatacji posiadanego samochodu. Do badania kwalifikowano tylko te modele, które zebrały przynajmniej 75 merytorycznych komentarzy. Ankieta VDS dotyczy kategorii: Jakość/Niezawodność, Atrakcyjność dla Użytkownika oraz Koszty Eksploatacji. Zebrane dane są ważone, a wyniki służą opracowaniu klasyfikacji pojazdów/marek stosownie do częstotliwości występowania usterek i problemów. Począwszy od roku 2008 wyniki badań satysfakcji konsumenckiej J.D. Power publikowane są w niemieckim magazynie motoryzacyjnym AUTO TEST.

Allegro
Nasze aukcje na Allegro