Kia Niro w finale konkursu AUTOBEST 2017


Międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych z 31 europejskich krajów zakwalifikowało Kia Niro do ścisłego finału rozgrywanego od 2001 roku konkursu AUTOBEST 2017. Wśród finalistów konkurujących z Niro do tytułu „Best Buy Car of Europe in 2017” znalazły się modele: Citroën C3, nowy Peugeot 3008, SEAT Ateca oraz Toyota C-HR.

 

W dniach 23 i 24 listopada 2016 r. jurorzy AUTOBEST na torze Vairano pod Mediolanem poddadzą intensywnym próbom samochody, które zakwalifikowały się do ścisłego finału. Efekt sprawdzianów pomoże wybrać najlepszą propozycję zakupową wśród samochodów na rok 2017 a zwycięzca ogłoszony zostanie 15 grudnia 2016 r.

„W AUTOBEST przeprowadzamy jedne z najbardziej złożonych i miarodajnych testów, jakie wykonywane są w mediach motoryzacyjnych. Przez lata naszej działalności przedstawiciele koncernów motoryzacyjnych dostrzegli i docenili wysoką jakość naszej pracy podczas testów porównawczych zarówno na drogach publicznych, jak i na torze, doskonałą organizację i profesjonalne podejście ze strony członków jury” – powiedział Ilia Seliktar, przewodniczący jury AUTOBEST.

 

AUTOBEST składa się z dziennikarzy motoryzacyjnych, po jednym z 31 krajów Europy, co czyni tę organizację największą na świecie pod względem liczby uczestniczących nacji. Polskę reprezentuje redaktor naczelny topgear.com.pl, Szymon Sołtysik.

 

Jurorzy oceniają nie tylko najnowsze samochody wprowadzane na rynek nagradzając najlepszy z nich tytułem „Best Buy Car of Europe”, ale też wyróżniają wyjątkowe osiągnięcia w rozwoju motoryzacji, nowoczesnych i ekologicznych technologii, a także dokonania w dziedzinie designu samochodowego, motorsportu i działania na rzecz propagowania bezpieczeństwa na drogach.

 

AUTOBEST to organizacja powstała w 2001 r. wokół rewolucyjnej koncepcji wyboru najlepszej oferty nowego samochodu na europejskim rynku. Kwalifikacja do grona uczestników wymaga spełnienia kilku kryteriów jednocześnie: ceny, wszechstronności, obecności w sprzedaży na rynkach europejskich, zagwarantowania sieci serwisowej i dostępu do części zamiennych. W ostatnich coraz większe znaczenie w głosowaniu mają design i nowe technologie stosowane w ocenianych samochodach. AUTOBEST wykorzystuje transparentny system głosowania z matrycą złożoną z 13 kryteriów pozwalających wyłonić najlepszy samochód spośród finałowej piątki.

 

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w połowie lutego 2017 r. podczas uroczystej gali, która każdego roku gości najważniejszych menedżerów z branży motoryzacyjnej.

Allegro
Nasze aukcje na Allegro