Kia Motors Corporation oficjalnym dostawcą samochodów podczas UEFA EURO 2016™


W związku z zbliżającymi się mistrzostwami Europy w piłce nożnej, podczas ceremonii 31 maja 2016 na stadionie Saint-Denis we Francji Kia Motors Corporation przekazała flotę oficjalnych pojazdów na potrzeby UEFA (Unia Europejskich Związków Piłkarskich).

 

Jako oficjalny sponsor odbywającej się co cztery lata imprezy, Kia Motors dostarcza flotę aż 447 pojazdów na cele transportowe narodowych drużyn piłkarskich, zespołów sędziowskich, działaczy, delegatów UEFA oraz zaproszonych VIP’ów w trakcie UEFA EURO 2016™. W uroczystości na stadionie Saint-Denis wzięło udział ponad 80 delegatów koreańskiego koncernu oraz federacji UEFA.

 

Flota pojazdów marki Kia obejmuje większość obecnej gamy modelowej. Wśród 447 przekazanych pojazdów znalazły się takie modele jak: Sportage, Optima, Sorento, Carens, cee’d oraz Soul. Cała akcja ma na celu zwiększenie rozpoznawalności marki Kia na scenie europejskiej – także poprzez liczne reklamy w czasie eventów UEFA EURO 2016™ oraz bilbordy podczas eliminacyjnych i mistrzowskich meczów piłkarskich.

 

Podczas prezentacji pojazdów Kia, dyrektor marketingu UEFA Events SA, Guy-Laurent Epstein powiedział: „Dzięki partnerstwu z Kia Motors już od roku 2008, UEFA European Championship nabrały ogromnego znaczenia i zaliczają się obecnie do największych wydarzeń sportowych na świecie. Jesteśmy wdzięczni za udzielane nam wsparcie.” I dalej: ”Podobnie jak my, Kia Motors zmierza do doskonałości we wszystkim, czego się podejmuje. Dowodem na to jest znakomita flota udostępnianych nam pojazdów, które zapewnią sprawność naszych działań za sprawą niezawodnej mobilności. W związku z tym mamy nadzieję, że wsparcie dla UEFA European Championship przełoży się w sposób wymierny na wzrost sprzedaży Kia i wzmocnienie wartości rynkowej tej marki.”

 

Swój komentarz dodał Yong-Won (Bryan) Cho, wiceprezydent Overseas Marketing Group w Kia Motors Corporation: „Europejskie mistrzostwa UEFA European Championship to jeden z najważniejszych turniejów futbolowych świata z milionami kibiców. Chyba wszyscy w Kia możemy mówić o ekscytacji z zaangażowania w tak masowej imprezie sportowej, która dla ludzi w wielu krajach świata oznacza zbliżenie do marki Kia i pomoc w zrozumieniu naszych wartości jako producenta samochodów dla osób młodych duchem, niezależnie od wieku.”

Kia Motors uważa sponsoring piłki nożnej za istotny element strategii marketingowej oraz skuteczną metodę komunikacji ze swoimi klientami, ponieważ wspólna pasja do futbolu znakomicie sprzyja budowie trwałych więzi emocjonalnych. Jest to także doskonały sposób na utrwalenie wizerunku Kia jako marki przybliżającej ten najpopularniejszy sport do fanów piłki nożnej na całym świecie.

Poza przekazaniem floty pojazdów na potrzeby UEFA EURO 2016™ Kia, jako oficjalny sponsor rozgrywek piłkarskich UEFA EURO 2016™, prowadzi dodatkowo szereg różnego rodzaju akcji promocyjnych. Zgodnie z podpisaną umową Kia otrzymała najważniejsze prawa sponsorskie na wszystkich imprezach UEFA EURO 2016™, w tym prawo wykorzystywania logotypów, emblematów i firmowego oznakowania na stadionach piłkarskich. Marka będzie widoczna na biletach, w zakładce Euro 2016 na oficjalnej stronie internetowej UEFA i wydarzeniach poprzedzających mistrzostwa.

W ramach umowy Kia otrzymała także prawa do organizowania promocji z biletami na mecze oraz do tworzenia produktów z wykorzystaniem łączonego logo Kia i UEFA. Na stworzonym kilka lat temu przez Kia Motors Polska, popularnym portalu społecznościowym Facebook fanpage Kocham Football (ponad 1 166 000 fanów) prowadzone są konkursy i uruchamiane aplikacje, w których można wygrać bilety na mecze.

Lokalnie Kia Motors Polska prowadzić będzie w mediach kampanie przygotowaną przez centralę w Korei oraz agencję Innocean Worldwide. Przygotowany przez Innocean spot został zaadoptowany poprzez dodanie polskich kibiców. Zaplanowana kampania jest zdecydowanie wizerunkowa. Jej celem jest podkreślenie związku Kia z kolejnymi już Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej oraz wspólne przeżywanie emocji podczas kibicowania. W kampanii, która wystartuje 10 czerwca i trwać będzie do końca Mistrzostw promowany będzie najnowszy SUV Kia Sportage oraz #HEARTOFTHEGAME.

Allegro
Nasze aukcje na Allegro