Hybrydowy crossover Kia Niro: przedsprzedaż i od razu sukces !


  • Już ponad 23.000 zamówień na Niro w Europie od lipca br.
  • Nowy model Kia zyskuje popularność zarówno wśród nabywców biznesowych jak i prywatnych
  • Niro łączy design i funkcjonalność crossovera z ekonomicznym napędem hybrydowym
  • Niro jest jedyną hybrydą w Europie oferowaną z 7-letnią gwarancją (do przebiegu 150 000 km).

Ponad 23.000 zamówień zebranych w Europie od czasu rynkowej premiery na hybrydowego crossovera marki Kia świadczy o dużym sukcesie Niro. Tylko od lipca (miesiąc rozpoczęcia sprzedaży) do października nabywcy odebrali 5.815 nowych Kia Niro. Ponad 15.000 kolejnych pojazdów dostarczonych będzie europejskim klientom przed końcem 2016 roku.

 

Niro jest modelem ważnym dla Kia również z uwagi na zamiar ekspansji w sektorze flotowym – dzięki konkurencyjnym kosztom eksploatacji, niskiej emisji dwutlenku węgla oraz atrakcyjności designu crossovera, a więc cech, które mogą przyciągnąć uwagę szerszego grona nowych nabywców biznesowych do marki Kia po raz pierwszy.

 

Spośród dostarczonych już pojazdów, 46% zakupili klienci prywatni, a pozostałe 54% − nabywcy biznesowi i flotowi. Dla całej linii modelowej Kia w Europie wartości te wynoszą porównawczo: klienci prywatni – 57%, a flotowi – 43%.

 

Kia Niro udanie łączy funkcjonalność przestronnego crossovera z niskim zapotrzebowaniem na paliwo dzięki zaawansowanemu napędowi hybrydowemu. Niro, zaprojektowane od podstaw jako auto hybrydowe o atrakcyjnej stylizacji, zdecydowanie wyróżnia się na tle konserwatywnie stylizowanych hybrydowych rywali. Płyta podłogowa Kia Niro nie wykorzystuje elementów stosowanych w platformach istniejących modeli. Zaprojektowano ją wyłącznie na potrzeby pomieszczenia elementów hybrydowego zespołu napędowego i układów napędowych przyszłej generacji.

 

Na hybrydowy zespół napędowy Kia Niro składają się 1,6-litrowa benzynowa jednostka napędowa z bezpośrednim wtryskiem paliwa osiągająca moc 105 KM i generująca moment obrotowy o wartości 147 Nm współpracująca z silnikiem elektrycznym o mocy 32 kW i polimerowym akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 1,56 kWh. Łączna moc hybrydowego zespołu napędowego wynosi 141 KM. Moment obrotowy jest przenoszony na koła za pośrednictwem sześciobiegowej przekładni z dwoma sprzęgłami (6DCT). Bardzo dobre przyspieszenie ze startu zatrzymanego zapewnia Niro aż 265 Nm dostępne na pierwszym biegu. Hybrydowy układ napędowy Niro pozwala uzyskać crossoverowi emisję CO2 na poziomie tylko 88 g/km (w cyklu mieszanym) i zadowala się zużyciem benzyny jedynie 3,8 l/100 km.

 

Kia Niro może być wyposażona w całą gamę systemów elektronicznych podnoszą­cych poziom bezpieczeństwa. Asystent pasa ruchu da sygnał, jeśli kierowca bez włączenia kierunkowskazu przekroczy linię na środ­ku jezdni, a system hamowania awaryjne­go ostrzeże przed pieszym, który wszedł na jezdnię, lub przed samochodem, który nag­le się zatrzymał i w razie braku reakcji sam „naciśnie” na hamulec. Do tego dochodzą jeszcze system sprawdzający, czy nie ma po­jazdów w tzw. martwym polu lusterek, oraz urządzenie monitorujące ruch za pojazdem w trakcie cofania.

 

Do obsługi nie tylko multimediów służy najnowszy interfejs z 7- lub 8-calowym ekranem dotykowym. Użytkownicy Kia Niro, za pośrednictwem systemu Kia Connected Services wykorzystującego usługi TomTom®, mają dostęp do licznych informacji na temat aktualnej sytuacji w ruchu drogowym oraz ostrzeżeniach o stacjonarnych i mobilnych radarach prędkości. Kia Connected Services informuje także o prognozie pogody na obszarze Europy. Usługi TomTom są dostępne bezpłatnie przez 7 lat od chwili zakupu samochodu. Osoby o zacięciu audiofila docenią ponadto ośmiogłośnikowy system dźwiękowy JBL klasy Premium. Niro wyposażono też w indukcyjną ładowarkę te­lefonów komórkowych oraz aplikacje An­droid Auto i Apple CarPlay zapewniające łączność z praktycznie wszystkimi dostęp­nymi na rynku smartfonami. Kolejną zaletą hybrydowego crossovera Kia jest zdolność holowania hamowanej przyczepy o masie do 1300 kg – nieczęsto spotykana w pojazdach tej kategorii.

 

Zastosowanie sześciostopniowej przekładni dwusprzęgłowej powoduje szybszą i bardziej bezpośrednią reakcję pojazdu na komendy kierowcy, dając więcej przyjemności z jazdy niż hybrydowi rywale z tradycyjną elektroniczną skrzynią bezstopniową (CVT). Globalny program rozwojowy Niro obejmował intensywne testy dynamiczne w Europie, Ameryce Północnej i na Dalekim Wschodzie, a niezależne zawieszenie wszystkich kół gwarantuje, obok pewności prowadzenia – równie wysoki komfort jazdy i stabilność na drodze.

 

Mówi Michael Cole, dyrektor operacyjny (COO) Kia Motors Europe: „Niro to dobra oferta dla nabywców prywatnych oraz korporacyjnych, którzy myślą o kosztach eksploatacji i ograniczeniu emisji CO2 bez szkody dla stylu czy użyteczności pojazdu. Niro już teraz ‘sprawuje się’ świetnie nie tylko w krajach premiujących niską emisję spalin lecz także wszędzie tam, gdzie liczy się funkcjonalność i udany design tego samochodu. Auto robi duże wrażenie w całości, a jego sukces ponad oczekiwania pokazuje, że na rynku jest miejsce dla samochodu spinającego niejako zalety hybryd i crossoverów.”

 

Podobnie jak w wypadku pozostałych modeli Kia sprzedawanych w Europie, także Niro oferowane jest z 7-letnią gwarancją (do przebiegu 150 000 km).

Allegro
Nasze aukcje na Allegro